KK

KULTURALNY KRAKÓW

Bóg, ja i pieniądze

Teatr Słowackiego / 13 październik 2018 /

Bóg, ja i pieniądze to trochę wesoła, trochę smutna opowieść o wielkiej miłości. Miłości, która ogarnia nas czasem zupełnie niespodziewanie… Bohaterkę, Marię, spotykamy podczas robienia codziennych zakupów. Ta banalna z pozoru sytuacja okazuje się początkiem fascynujących i poruszających zwierzeń dojrzałej kobiety, która jest równocześnie naiwna i mądra, zagubiona i bohaterska, zwykła i niezwykła. W monodramie, który może przełamać szarość codzienności, występuje Hanna Bieluszko, wybitna aktorka Teatru Słowackiego w Krakowie, ceniona za wspaniałe kreacje teatralne i role telewizyjne.

Koszt biletu 70,00 zł w tym : przejazd, ubezpieczenie, bilet do teatru, opieka organizatora.

KULTURALNY KRAKÓW

10 listopada 2018

Stary Testament – reanimacja

Teatr Słowackiego

Autor: Agata Duda-Gracz

Scenariusz i reżyseria: Agata Duda-Gracz

Spektakl dla widza dorosłego

Bo cały ten spektakl to potężne działa wytoczone przeciwko patriarchatowi. Duda-Gracz w bardzo sprawny i przemyślany sposób wyciąga kolejne wątki biblijne i układa je w spójną i porażająco oskarżycielską całość - nie tyle wobec Boga (można w niego wierzyć lub nie) czy wobec mężczyzn (bo przecież są w spektaklu także postaci mężczyzn sprawiedliwych, a nawet piękny, choć zaskakujący wątek miłosny), co wobec podwalin naszej kultury. Stary Testament - Reanimacja. No właśnie. Czym jest ta tytułowa reanimacja? Czy re-animacja nie jest od-tworzeniem? Trudnym i bolesnym zmierzeniem się z tym, z jakiej gliny jesteśmy ulepieni? Co to znaczy być człowiekiem ?

Bilet : 130,00 zł. w tym: przejazd, ubezpieczenie, bilet do teatru, opieka organizatora

sferatv.jpgrudaslaska_logo.jpgiwia.jpgmck.jpghelendoron.jpglambertz.jpgteatr_bezpanski_logo.jpgcechownia.jpgsayok.jpg